עורך דין דיני עבודה

כולנו מצפים ליחס הולם בעבודה, לתנאים הסוציאליים המגיעים לנו, אך מה קורה אם אנו נפגעים באופן אישי או באופן כספי? כיצד נתמודד מול הנזק? רק עורך דין דיני עבודה יוכל לפתור לנו את הבעיה ולהגיש תביעה מסודרת, במידה  והמעביד עבר על חוקי העבודה כגון: אי תשתלום התנאים הסוציאליים, ניצול כוח אדם, אי תשלום פנסיה על פי החוק, פיטורין שלא כדין שנעשו ללא שימוע ועוד. עובדים אינם רשאים לוותר על זכויותיהם והם חייבים לאגור את המידע הנחוץ להם לגבי זכויותיהם המגיעים להם כחוק.

 

חשיבות ייצוג בתביעה באמצעות עורך דין דיני עבודה

 עורכי דין המתמחים בדיני עבודה, מכירים את כל החוקים והסעדים לגבי חריגה בוטה מחוקי העבודה הנעשית ע”י המעבידים. היום ישנם תיקים רבים נגד מעבידים אשר קשורים לאפליות עובדים, אי תשלום פיצויים, הלנת שכר ועוד. עורך דין דיני עבודה ייעץ לכם מה לעשות, אילו מסמכים עליכם לאסוף על מנת להכין את תיק התביעה שייפתח נגד המעביד בביה”ד  האזורי לעבודה.

שוק העבודה, מבוסס על יחסי עובד-מעביד ובמקרים רבים, מדובר על מערכת שהיא אינה שוויונית. החדשות הטובות הן שישנן זכויות שמעוגנות בדיני עבודה שמטרתם היא אחת- לחזק את זכויות העובדים, אבל באותה המידה גם להגן על המעסיקים. מסיבה זו, רק עו”ד המתמחה בדיני עבודה, יוכל להבין אם המעביד עבר על החוקים ואם יש מקום להגיש נגדו תביעה.

 

תהליך תביעה בנושא דיני עבודה

יש לציין כי תביעה בנושא דיני עבודה היא יכולה להיות שונה בין מקרה למקרה ולכן, יש להבין על איזו תביעה מדובר, היות וניתן למצוא תביעות בנושא דיני עבודה במקרים כגון: הלנת שכר, הלנת פיצויים, הרעת תנאי שכר, אפליית עובדים, פיטורין שלא כחוק, פיטורין של נשים בהיריון , אי תשלום פנסיה, חוק הגנת השכר.

יש להביא את כל ההוכחות, עדים ואפילו הקלטות, המעידות כי התובע זכאי לפיצויים המגיעים לו בעקבות המקרה הקשור לדיני העבודה  שבגינו הוא מבקש את הסעד המגיע לו אם פיצויים בתוספת ריביות בשל איחור בתשלומם וכדומה.

 

יתרונות וחסרונות

 כאשר עובד מגיש תביעה נגד מעבידו באמצעות  עורך דין דיני עבודה, היחס אליו בביה”ד לעבודה יהיה רציני יותר ולא ניתן יהיה לדחות את תביעתו על הסף,  או להציע סעד נמוך מדי  כגון פיצויי פיטורין מופחתים, תשלום נמוך על הלנת השכר שלא יכלול ריביות, בשל עומס התיקים בבתי הדין לעבודה, השופטים מסיימים בפשרה שהיא לרעת העובד ולטובת המעביד, רק על מנת להוריד מהם את עומס התיקים בביה”ד לעבודה,מה שקורה במקרים רבים כאשר העובד אינו מיוצג ע”י עורך דין המתמחה בדיני העבודה.

החיסרון הוא המחיר הגבוה אשר יש לשלם לעורך הדין, במיוחד אם הוא ידוע בתחומו ולעיתים אם הסעד הוא נמוך, המחיר שיש לשלם לעו”ד לא ישתלם לתובעים.

 

לסיכום

נושא דיני העבודה הינו רחב ולכן, יש לפנות אל עוה”ד הנכון , על מנת שיוכל למצות את זכויותיכם ולהגן על הפיצוי המגיע לכם, אם בגין הלנת שכר, הלנת פיצויים, הטרדה מינית, הוצאת דיבה במקום העבודה, פיטורין בגלל היריון,פיטורין שנעשו שלא על פי חוק ועוד.

 

 

לקוחות ממליצים:

מיני דיל – עסק למוצרי מים ומיני ברים

גל און – חברה למוצרי מים ומיני ברים

ריול עדיקה – עורך דין נזיקין בירושלים

רוני ברנע – עורך דין דיני משפחה

דורון יוניסי – מבקר פנים

אליצור טופולסקי – מוצרי ריצוף, קרמיקה ועוד