עורך דין רשלנות רפואית

שירותי ייעוץ של עורכי דין עולים כסף ולרוב התשלום נגבה בלי קשר לשאלה האם אותו איש מקצוע אכן יטפל בסופו של דבר בתיק. כתוצאה מכך, רבים מתלבטים האם לפנות לעורך דין כדי להתייעץ איתו טרם הגשת תביעה או ניסוח כתב הגנה. בפועל אין מקום לדילמה כי התייעצות עם עורך דין היא חלק חשוב בניהול התיק.

הנה למשל 5 סיבות שיכולות להסביר מדוע כדאי להתייעץ עם עורך דין בכל מקרה ספציפי של חשד לרשלנות רפואית:

 

  1. בגלל שיש המון סוגים של רשלנות רפואית

הסיבה העיקרית שבגללה חשוב להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית היא שקיימות הגדרות שונות למונח. בפועל, יש סוגים שונים של רשלנות רפואית וכל מקרה הוא בעל מאפיינים ייחודיים. המאפיינים הייחודיים קובעים מה אחוזי ההצלחה של התיק, איזה פיצוי אפשר לדרוש ובאיזה אופן ניתן להתכונן לדיון בבית המשפט.

במילים אחרות, עורך הדין הוא הגורם המקצועי היחיד שבקיא בסוגי הרשלנות הרפואית. ההיכרות עם הנושא לעומק מאפשרת לעורך הדין לייעץ ללקוחותיו כיצד לפעול והיא משרתת גם אותם בטווח הארוך.

 

  1. בגלל שצריך להכיר פסקי דין תקדימיים

בתחום של רשלנות רפואית בולטת מאוד התלות בפסקי דין תקדימיים. היות והחוק לא תמיד מצליח ליישר קו עם המדע ועם הטכנולוגיה, פסקי הדין התקדימיים הם אלו שלעיתים קרובות מובילים את ההנחיות של השופטים. במקביל, עורכי דין מנוסים מכירים פסקי דין תקדימיים והתייעצות איתם יכולה לעשות את ההבדל בין הצלחה וכישלון.

היכרות עם פסקי דין תקדימיים תעזור לעורך הדין לכוון את הלקוח. היא תעזור לו לדעת האם יש בכלל טעם להגיש תביעה, למי צריך לפנות ומה עושים כדי לדרוש פיצוי רלוונטי.

 

  1. בגלל הצורך בחוות דעת רפואית

התייעצות עם עורך דין יכולה להיות שלב מקדים בפנייה לאיש מקצוע שינסח חוות דעת רפואית. נכון להיום, הגשת חוות דעת רפואית היא תנאי לתביעת רשלנות רפואית. מטרת חוות הדעת הרפואית היא להשלים עבור השופט את הידע המקצועי הרלוונטי, וכל צד שמעורב בתביעה רשאי להגיש חוות דעת משלו.

עורך דין עם ניסיון בתחום של רשלנות רפואית יפנה את הלקוח לגורם מקצועי שיכתוב עבורו חוות דעת. בהמשך, חוות הדעת תשמש להגשת התביעה ותעלה את סיכויי ההצלחה שלה בצורה דרמטית.

 

  1. בגלל שכך מכירים טוב יותר את עורך הדין

כדאי להתייעץ עם עורך דין בשביל להתרשם ממנו פנים מול פנים. בפגישה אישית אפשר להכיר טוב יותר את עורך הדין ולהשתמש בתחושת בטן בשביל לדעת האם לבחור בו.

על בסיס הפגישה האישית קל יותר לקבל החלטות שילוו את הצדדים בעתיד וישמשו אותם עוד לפני הכניסה לבית המשפט. אלו יתרונות שקשה להתעלם מהם ושברור שכדאי לנצל אותם בשלב מוקדם ככל האפשר.

 

  1. בגלל שיש צורך במעורבות אישית

התייעצות מוקדמת עם עורך דין מאפשרת למי שסבל מרשלנות רפואית לקבל יחס אישי ותמיכה נפשית. בניגוד למקרים אחרים של דיני נזיקין, רשלנות רפואית מלווה בדרך כלל בנזק פיזי או פסיכולוגי. הנזק הזה משפיע על הלקוחות והוא מחייב התייעצות עם גורם חיצוני שרואה את הדברים באופן אובייקטיבי.

בשורה התחתונה, התייעצות עם עורך דין שמתמחה בדיני נזיקין בכלל וברשלנות רפואית בפרט היא חלק בלתי נפרד מניהול התביעה או ההגנה. עורך הדין מכיר את כל סוגי הרשלנות הרפואית, הוא בקיא בפסקי דין תקדימיים ויש לו יכולת ללוות את הלקוח גם ברמה האישית.